Instagram Facebook

Zavítejte s námi do Lázní Kostelec na konci 19. století

Druhý díl naší série o historii lázní se nese ve znamení kulturního a léčebného rozvoje i okouzlující architektury nově vybudovaných lázeňských vil.

Převratným byl pro Lázně Kostelec rok 1899, kdy areál koupil kroměřížský doktor Jan Kovář společně se svým nevlastním bratrem Filipem Mašláněm a jeho manželkou Františkou. Lázně byly přebudovány na moderní léčebné středisko, které dokonce převyšovalo požadavky tehdejší doby. Na konci 19. století zde totiž byly pod vedením zkušeného ředitele luhačovických lázní MUDr. Františka Veselého, který stál u zrodu moderního lázeňství v Luhačovicích, zavedeny nové balneologické léčebné metody.

Podrobnosti a další informace (včetně bohaté fotogalerie) můžete najít na našem lázeňském blogu – odkaz na druhý díl série o historii Lázní Kostelec je k dispozici ZDE.

Fotogalerie

Vydáno: 26. 07. 2023 10:40
Chcete získávat nejnovější informace o novinkách v hotelu? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy. *Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 10 let. Ze zasílaní newsletteru se budete moci kdykoliv odhlásit. Více informací na mailové adrese: newsletter@hotel-kostelec.cz

Sem nic nepište!