Facebook

Žehnání pramenům v neděli 12. května

12. května slavnostně zahájíme novou lázeňskou sezónu žehnáním našim léčivým sirným pramenům. Oficiální zahájení akce proběhne v 15 hodin, poté proběhne samotný obřad žehnání pramenům a následovat bude slavnostní bohoslužba a májová pobožnost.

Mši svatou bude už tradičně sloužit štípský farář, otec František Sedláček.

Samotného žehnání se letos ujme vzácný host ze Slovenska, páter Jofez Strečka, který se věnuje misijní činnosti v jihovýchodní Asii.

Obřady budou doprovázet členové rodinné scholy ze Štípy.

Letos budou pro poutníky poprvé připravené malé upomínkové dárky.

Každý návštěvník si domů odnese jako vzpomínku na tento den obrázek kaple Marie Magdaleny s modlitbou za místní léčivé prameny, který bude vyrobený speciálně pro tuto příležitost.

Pro poutníky a hosty bude v průběhu akce  připravené občerstvení.

Žehnání pramenům program

Před samotným zahájením akce od 14 do 15 hodin budou probíhat prohlídky lázní, kde probíhají všechny léčebné procedury.

Budova lázní proběhla v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí a přítomní tak budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout do útrob míst, kde léčíme pohybové a kožní problémy pomocí nejsilnějších sirných prameny u nás.

Akce se koná pod záštitou Michaely Blahové, členky Rady Zlínského kraje. 

Za projevenou podporu děkujeme. 

 

 

Vydáno: 04. 05. 2019 12:15:00
Chcete získávat nejnovější informace o novinkách v hotelu? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy. *Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky. Ze zasílaní newsletteru se budete moci kdykoliv odhlásit. Více informací na mailové adrese: newsletter@hotel-kostelec.cz

Sem nic nepište!