Vítejte na stránkách Hotelu Lázně Zlín - Kostelec
  Vzduch:  -1.2 °C   Whirlpool 1: 36.6°C
 


Léčebné procedury a balíčky procedur
V našich lázních poskytujeme celou řadu léčebných i relaxačních procedur. Na této stránce se můžete s nimi seznámit a usnadnit si tak výběr. Pro Vaši lepší orientaci jsou seřazeny do několika tématických celků: koupele,zábaly, masáže, pohyb, elektro a speciální terapie. Prostý ceník léčebných procedur neleznete zde. Nabízíme rovněž jednodenní i vícedenní balíčky procedur. Balíčkem procedur je možné potěšit i své blízké v podobě originálního dárku.


- - - - - - - - - - - - - - - - NOVINKY - - - - - - - - - - - - - - -
Tvarohový zábal na ruce
Tvarohová pleťová maska
Syrovátkový celotělový zábal
Avokádový peeling obličeje
Švestková koupel
Švestkový tělový zábal
Švestkový peeling
Švestková ruční masáž

- - - - - - - - - - - - - - - Koupele - - - - - - - - - - - - - -
Sirná minerální koupel
Sirná minerální koupel s kozí syrovátkou
Skořicová minerální koupel
Perličková koupel
Uhličitá koupel
Koupel s rašelinovým extraktem
Koupel se solí z Mrtvého moře
Ovesná minerální koupel
Koupel s přísadou vonných silic
Mátová koupel
Bylinná koupel s kosodřevinou
Kneippova meduňková koupel
Kneippova koupel Arnika horská

- - - - - - - - - - - - - - - Zábaly - - - - - - - - - - - - - - -
Rašelinový tepelný zábal
Parafínový zábal
Zábal z bahna Mrtvého moře
Obklad se včelím voskem
Zábal s mořskou řasou
Zábal s panenským kokosovým olejem
Čokoládový zábal
Obklad se směsí ajurvédských bylin
Skořicový detoxikační zábal

- - - - - - - - - - - - - - - Masáže - - - - - - - - - - - - - - -
Masáž ruční částečná
Masáž podvodní
Reflexologie plosky (chodidla)
Lymfatická masáž
Aromatická masáž
Relaxační masáž Jojoba
Konopná ruční masáž
Ruční skořicová masáž
Medová masáž
Indická masáž hlavy

- - - - - - - - - - - - - - - Pohyb - - - - - - - - - - - - - - -
Tělocvik léčebný skupinový

- - - - - - - - - - - - - - - Elektro - - - - - - - - - - - - - - -
Diadynamic
Ultrazvuk
Träbertovy proudy
Magnetoterapie
Čtyřkomorová galvanická lázeň

- - - - - - - - - - - - Speciální terapie - - - - - - - - - - - -
Inhalace aerosolová
Laserová záření
Finská sauna
Uhličitá suchá koupel
Masáž reflexní
Fototerapie
Individuální fyzioterapie a elektro
Mobilizace periferních kloubů a páteře
Techniky měkkých tkání nebo páteře
Tělocvik léčebný individuální
Baňkování
Baňková masáž

- - - - - - - - - Balíčky procedur jednodenní - - - - - - - - -
Odpočinek u moře
Den jen pro sebe
S vůní skořice
Síla léčivého konopí

- - - - - - - - - Balíčky procedur vícedenní - - - - - - - - - -
Pohodová relaxace
Kouzlo teplé rašeliny
Pro krásnou pleť
Aby klouby nebolely
Speciál pro Vaši pokožku
Seniorský balíček
Zdraví z přírody
Speciál pro seniory
Hřejivé objetí
Koupelová variace
Konopné mámení
Originál na míru
Babiččino tajemství
Detoxikační pobyt
Zadáno pro ženy
Harmonie pro dva
- - - - - - - - - - - - - - - - NOVINKY - - - - - - - - - - - - - - -


Tvarohový zábal na ruce
Je vhodný pro všechny typy pokožky, zvláště pro citlivou a dehydratovanou. Pokožku vyživuje, změkčuje a regeneruje. Vysoký obsah přírodních antioxidantů chrání pleť před klimatickými vlivy. Aplikuje se na paže včetně dlaní a prstů. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 340 Kč

Tvarohová pleťová maska
Pokožku vyživuje, změkčuje a regeneruje a navrací jí přirozený tón. Zvyšuje hydratační schopnost pleti. Obsahuje minerální látky, vitamíny, antioxidanty a organické kyseliny, působí antimikrobiálně. Vysoký obsah přírodních antioxidantů chrání pleť před klimatickými vlivy. Délka trvání je 20 min
Cena: 240 Kč

Syrovátkový celotělový zábal
Lehký fluid udržuje optimální stav pokožky celého těla. Upravuje PH pokožky, hydratuje a přítomné antioxidanty, vitamíny a minerály zvyšují odolnost pokožky. Má antibakteriální vlastnost a pokožku zjemňuje. Má ideální dermální snášenlivost, a proto je vhodná i pro citlivou pokožku. Délka trvání je 20 min
Cena: 400 Kč

Avokádový peeling obličeje
Je vhodný pro čištění všech typů pleti. Má hydratační účinek a dodá pleti svěží a zářivý vzhled. Projasní, provzdušní a nedráždí pokožku. Pleť změkčuje a získává zdravý vzhled. Délka trvání je 15 min
Cena: 240 Kč

Švestková koupel
Koupel s lahodným sladkým aroma dozrávajících slív přináší příjemné uvolnění a zbavuje stresu. Švestková koupelová sůl změkčuje pokožku a napomáhá regeneraci fyzických i psychických sil. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Švestkový tělový zábal
Sladce provoněné okamžiky dodávají sílu a pohodu ke zvládání každodenního stresu. Vhodný je rovněž na suchou pleť. Obsažené přírodní oleje a vosky tlumí projevy stárnutí, hydratují a zvyšují elasticitu kůže. Neobsahuje žádné konzervanty. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 400 Kč

Švestkový peeling
Peeling odstraňuje svrchní zestárlé buňky z nejsvrchnější vrstvy pokožky celého těla kromě obličeje, omlazuje pokožku a dodává jí mladistvý vzhled. Doprovázející příjemné sladké aroma podporuje relaxační účinek procedury. Ošetřená pleť je svěžejší a hebčí na dotek. Obsahuje krystaly v roztoku a další přísady, ošetřující ztvrdlou pokožku. Délka trvání je 25 minut.
Cena: 420 Kč

Švestková ruční masáž
Relaxační masážní olej obsahuje velké množství antioxidantů, čímž brání stárnutí pokožky a napomáhá její regeneraci. Dodává tělu lehkost a pozitivní energii. Charakteristická sladká vůně umocní příjemný dojem z masáže. Délka trvání je 20 min
Cena: 340 Kč
- - - - - - - - - - - - - - - Koupele - - - - - - - - - - - - - -


Sirná minerální koupel
Sirná koupel je koupel v minerální vodě s obsahem sirovodíku vyšším než 2 mg v litru vodu. V koupeli se uvolňuje sirovodík, který proniká kůží do organizmu a vstřebává se ještě po ukončení koupele. Sirná koupel je koupel hypertermní (38 - 39 °C) a využívá se při ní kromě účinku síry také i tepelného účinku. K dosažení a přetrvávání plné relaxace je po koupeli podáván suchý zábal. Koupel působí analgeticky (proti bolesti), spasmolyticky (uvolňuje svalové napětí), ovlivňuje resorpci zánětlivých produktů v chron. stadiu, zklidňuje sekreční činnost a působí psychickou relaxaci. Přítomnost sirovodíku má příznivé uklidňující účinky na různé druhy kožních onemocnění. Velmi dobře působí při léčbě lupenky, atopického ekzému či akné. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 320 Kč

Sirná minerální koupel s kozí syrovátkou
Regenerační syrovátková koupel je vhodná pro všechny typy pokožky, zvláště pro pokožky ekzematické, trpící psoriázou a akné. Obsahuje jedinečný biologický systém ze sušené syrovátky kozího mléka a sůl z Růžového jezera, svým složením velmi podobnou soli z Mrtvého moře. Vůně levandule dotváří příjemný smyslový zážitek z této koupele. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 400 Kč

Skořicová minerální koupel
Zpříjemňuje regenerační účinky koupele. Napomáhá udržovat pokožku hebkou a vláčnou. Skořicová silice prohřívá a podporuje látkovou výměnu v podkoží. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Perličková koupel
Koupel properlená bublinkami pomocí vzduchových trysek o teplotě 37 - 38 °C, blahodárně působící na lidský organismus. Mikro masáží kůže dochází k lepšímu prokrvení a celkové relaxaci organismu, svým mírně sedativním účinkem ovlivňuje nespavost, neurózy nebo a psychosomatické nemoci. Koupelí dochází též k uvolnění svalového napětí, proto se účelně využívá při léčení pohybového aparátu. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 270 Kč

Uhličitá koupel
Koupel obohacená o oxid uhličitý zvýší prokrvení Vaší kůže a k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34 - 36 °C. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série koupelí má také antistresový účinek. Je fyzicky náročná a nedoporučuje se kombinovat s dalšími náročnými a tepelnými procedurami. Délka trvání je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Koupel s rašelinovým extraktem
koupel obsahuje extrakt z čisté léčivé rašeliny. Koupel má prohřívací efekt a aplikuje se při revmatických, artritických obtížích, svalové únavě, po sportovních výkonech, pomáhá při léčbě dermatologických problémů jako jsou lupénka, atopický ekzém, akné. Má také výrazné detoxikační vlastnosti. Optimální doba koupele je 20 minut, za tu dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř.
Cena: 300 Kč

Koupel se solí z Mrtvého moře
Mimo základní a nejvíce obsažené minerály jako jsou hořčík, vápník, brom a draslík obsahuje sůl z Mrtvého moře dalších 22 minerálů a stopových prvků, které jsou vysoce ceněné pro vyživování pleti, aktivaci oběhového systému, ke zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch, pro přínos pocitů uvolnění. Délka procedury je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Ovesná minerální koupel
Z rozdrcených zrn se pil čaj, výluhy přidávaly do koupelí novorozeňat, aby jejich kůže byla zdravá a hebká. Dnes víme, že působí blahodárně na ekzémy, například atopický ekzém, zklidňuje svědění kůže a pomáhá odstraňovat rozmanité dermatitidy. Některé prameny uvádějí, že ovesná koupel je vhodná pro celkové zklidnění unaveného organizmu a posílení nervové soustavy. Má vysoký obsah vitaminů skupiny B, které jsou nezbytné pro nervový systém a vnitřně pak i pro krvetvorbu. Obsahuje zinek, který je pro pevnou a zdravou pokožku nezbytný, protože působí proti ekzémům. Ovesná koupel se osvědčuje také při revmatu, ischiasu, ústřelu. Ocení jej lidé mnoha profesí, kteří nadměrně namáhají pokožku, například častým namáčením do vody nebo různých roztoků, lidé s přecitlivělou kůží, maminky dětí s ekzémy.Délka procedury je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Koupel s přísadou vonných silic
Je to koupel o teplotě vody 37°C a účinky jsou relaxační, stimulační , nebo regenerační. Po koupeli může následovat zábal. Vhodné u onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů, páteře, při kožních nemocech a pro psychickou relaxaci. Délka trvání je 20 minut a můžete si zvolit přísadu silice rozmarýnu, levandule nebo eukalyptu.
Cena: 300 Kč

Mátová koupel
Přísada do koupele Calmonal herbal - máta je vyrobena z extraktu léčivých rostlin. Při koupeli se využívá léčebných vlastností léčivých rostlin, v balneologii velmi známých. Je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin : vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice máty, která koupeli dává charakteristickou vůni máty, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu. Délka procedury je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Bylinná koupel s kosodřevinou
Podobně jako u mátové koupele je zde využito přísady do koupele Calmonal herbal - tantokrát s přídavkem silice kosodřeviny. Je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin : vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice kosodřeviny, která koupeli dává charakteristickou vůni jehličí, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu. Délka procedury je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Kneippova meduňková koupel
Meduňka vám pomůže najít ztracenou rovnováhu. Má sedativní vliv na centrální nervovou soustavu, a proto se doporučuje při nervozitě, depresích, úzkosti a bolestech hlavy. Meduňková silice zmírňuje napětí a stres a má protikřečové účinky. Použita přísada do koupele od firmy KNEIPP. Délka procedury je 20 minut.
Cena: 300 Kč

Kneippova koupel Arnika horská
Koupel s arnikou horskou působí antirevmaticky a jako kožní dezinfekce. Vhodná je především při svalovém revmatismu nebo kloubních potížích. Použita přísada do koupele od firmy KNEIPP. Délka procedury je 20 minut.
Cena: 300 Kč
- - - - - - - - - - - - - - - Zábaly - - - - - - - - - - - - - - -


Rašelinový tepelný zábal
Rašelinové zábaly představují nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé (min. 40°C) zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Vhodné zejména pro pohybové a revmatické diagnózy. Délka trvání je 15 minut.
Cena: 300 Kč

Parafínový zábal
Jedná se o lokální termoterapii. Teplý parafínový obklad se přiloží na postižené místo. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Parafínové obklady se využívají při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy. Doba trvání procedury je 15-20 minut a teplota parafínu je 43°C.
Cena: 220 Kč

Zábal z bahna Mrtvého moře
Jeho jedinečnost je dána silnou koncentrací solí a minerálních látek dávající blahodárný účinek. Vody moře jsou bohaté na vápník, magnesium, brom a potasium a chudé na sodík, karbonáty, sulfáty. Toto zvláštní složení umožňuje přivést do rovnováhy koncentraci tekutin obsahující toxiny s účinkem drenážním, remineralizačním a čistícím.
Cena: 330 Kč

Obklad se včelím voskem
Obklad s včelího vosku. Vysoký obsah přírodního včelího vosku obsahuje vysoce hodnotné látky, zejména vitamín A, který povzbuzuje buňky a pomáhá při vysušené pokožce. Navíc při zahřívání včelí vosk uvolňuje svoji typickou vůni – zábal je aromaterapeutický zážitek pro všechny smysly . Délka trvání je 20 min
Cena: 300 Kč

Zábal s mořskou řasou
Bahenní zábal s mořskou řasou napomáhá k odbourávání projevů celulitidy a pomerančové kůže. Při opakované aplikaci zpevňuje a zeštíhluje postavu, vyživuje a změkčuje vaši pokožku. Obsažené aktivní látky podporují prokrvení pokožky, detoxikaci organismu a obdourávání podkožního tuku na problémových partiích. Délka trvání je 30 min.
Cena: 400 Kč

Zábal s panenským kokosovým olejem
Parafínový zábal s obsahem 30% čistého panenského kokosového oleje. Je vhodný pro péči o suchou a citlivou pokožku na různých místech těla. Obklady lze přiložit na klouby, záda, ramena – aplikovaná místa hydratuje a zabraňuje vysychání. Nízký bod tání díky kokosovému oleji umožňuje aplikovat i klientům s vysokou citlivostí na teplo. K uvolňování dochází již od cca 25°C–27°C. Jemná exotická vůně umocňuje relaxační zážitek. Délka trvání je 20 min.
Cena: 330 Kč

Čokoládový zábal
Zábal s obsahem 50% čistého kakaa. Obsah kakaové hmoty v zábalu přiměřeně zásobuje pokožku antioxidačními složkami. Čokoládový obklad předává to nejlepší i vysoce senzitivní pokožce, prospívá Vašemu vzhledu i stavu mysli. Kakao má na lidský organismus stimulující a povzbuzující účinky. Délka trvání je 20 min
Cena: 330 Kč

Obklad se směsí ajurvédských bylin
Parafínový obklad s obsahem kombinace směsi ájurvédských bylin. Široké spektrum účinku kombinace ájurvédských bylin např. hořčice indické, blahovičníku, libavky, kafrovníku, skořice cejlonské a dalších. Redukuje lokální bolesti těla, zad a svalstva. Pomáhá při nástupech viróz a při chronických onemocněních horních cest dýchacích. Jeho použití na lidském těle pomáhá plynulé cirkulaci krve v oběhovém systému. Účinně bojuje proti bolesti hlavy a migréně . Délka trvání je 20 min
Cena: 300 Kč

Skořicový detoxikační zábal
Prokrvuje pokožku, jemně prohřívá, zpevňuje a do hloubky hydratuje pleť. Napomáhá k revitalizaci podkoží a tím omezuje projevy celulitidy. Vzhledem k jeho prohřívacím vlastnostem se aplikuje lokálně na nohy, hýždě, paže popřípadě další tělesné partie. Délka trvání je 25 min
Cena: 400 Kč
- - - - - - - - - - - - - - - Masáže - - - - - - - - - - - - - - -


Masáž ruční částečná
Jedná se o masáže, které jsou prováděny na určité části lidského těla. S ohledem na tuto část se určuje i typ masáže, který se má použít. Před masáží je vhodné příslušnou partii těla prohřát, např. při předcházející proceduře. Provádíme 3 varianty ruční masáže, a to buď na 15 min, 30 min nebo 50 min.
Cena: 310 Kč (15 min), 420 Kč (30 min) a 650 Kč (50 min)

Masáž podvodní
Doporučuje se jako podpůrná terapie při léčbě chorob pohybového ústrojí a jako podpůrná terapie při psychosomatických onemocněních. Pacient se ponoří do speciální vany se sirnou vodou o předepsané teplotě a je masírován pod vodou tlakem proudu vody, což opět zvyšuje prokrvení pokožky. Délka trvání je 15 minut.
Cena: 320 Kč

Reflexologie plosky (chodidla)
Reflexologie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. Ve skutečnosti kůže, která je největším orgánem lidského těla, zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem. Toho využívají všechny reflexologické techniky, akupresury, shiatsu, čínské masáže atd. Komunikace prostřednictvím kůže (reflexních plošek) je skutečně reflexní, protože reflexní ploška okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu nebo části těla svou zvýšenou citlivostí (například bolestí při zmáčknutí). Podobně i opačně, když zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se i bolest z příslušné reflexní plošky. Tato masáž působí na organismus komplexně. Její použití je jak diagnostické, tak i léčebné.
Cena: 400 Kč

Lymfatická masáž
Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Manuální lymfatická masáž - ovlivnění mízního systému - je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Manuální lymfatická masáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu. Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin. Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše. Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí manuální lymfatické masáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulity.
Cena masáže obličeje: 310 Kč
Cena masáže částečné (45 min.): 480 Kč
Cena masáže celkové (100 min.): 900 Kč

Aromatická masáž
Obnovuje rovnováhu a léčí mysl, ducha i tělo. Kombinace vůně a doteků vyvolává báječný pocit uvolnění a potřebné vnitřní harmonie. Vhodně vybrané bylinky Vás zbaví nejen bolestí hlavy a problémů s pohybovým aparátem, bolestí zad, ale také obtíží z přepracování.
Cena masáže částečné (30 min.): 400 Kč
Cena masáže celkové (60 min.): 720 Kč

Relaxační masáž Jojoba
Jojobový olej patří k nejcennějším přírodním olejům. Je vhodný pro všechny typy pleti. Obsahuje protizánětlivé složky, které pomáhají v péči o aknózní pleť a udržují přirozenou vlhkost pokožky. Použitím jojobového masážního oleje od firmy KNEIPP se vaše pleť zvláční a vyhladí. Olej se získává ze semen keře Simmondsia chinensis, který roste na pomezí USA a Mexika. Olej účinně působí proti stárnutí pokožky a pomáhá revitalizovat pokožku po nadměrném slunění.
Cena masáže (30 min.): 400 Kč

Konopná ruční masáž
Konopný antirevmatický olej je vhodný na problémovou pokožku. Používá se na suchou a citlivou pleť. Obsahuje velké množství esterů nenasycených mastných kyselin, čímž napomáhá výživě pokožky. Délka masáže je 30 minut.
Cena: 400 Kč

Ruční skořicová masáž
Skořicová silice způsobuje lokální prohřátí pokožky, rozšíření cév a tím zvyšuje odbourávání tukové tkáně. Používá se zejména v místech výskytu příznaků celulitidy. Po masáži se doporučuje určené partie těla procvičit, čímž násobíme účinek skořicové silice a tím urychlíme likvidaci tukových buněk. Skořicová silice navíc působí silně desinfekčně a tlumí bolest. Délka masáže je 30 minut.
Cena: 400 Kč

Medová masáž
Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků. Masáží dochází k aktivaci vnitřních orgánů a prokrvení pokožky. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání. Tato masáž je velmi účinná například u alergií, revmatismu, žaludečních a střevních potížích, potížích s nespavostí a bolestmi hlavy. Doba trvání je 30 minut.
Cena: 400 Kč

Indická masáž hlavy
Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Pomáhá ulevit bolestem hlavy, stimulací vlasové pokožky se uvolňuje velké množství endorfinů, které zlepšují náladu. Zbavuje psychické zátěže, zklidňuje duši,podporuje uvolnění a ulevuje od stresu. Doba trvání je 30 minut.
Cena: 400 Kč
- - - - - - - - - - - - - - - Pohyb - - - - - - - - - - - - - - -


Tělocvik léčebný skupinový
Protahování a posilování svalů a uvolňování kloubů povede ke zlepšení výkonnosti pohybového aparátu. Často se využívá cvičebních pomůcek, může být i ve vodě. Délka procedury je 30 minut.
Cena: 90 Kč
- - - - - - - - - - - - - - - Elektro - - - - - - - - - - - - - - -


Diadynamic
Tato elektroléčebná procedura využívá účinky nízkofrekvenčních monofázických proudů. Touto metodou se úspěšně dosahuje prokrvení ošetřované části těla, převážně bolestivých velkých kloubů. Diadynamik má analgetické účinky. Doba trvání je 5-10 minut.
Cena: 120 Kč

Ultrazvuk
Elektro-terapeutická metoda, prováděná speciálním přístrojem, odstraňuje bolest, zlepšuje prokrvení a podporuje proces hojení, velmi účinná u bolestí kloubů a páteře. Doba trvání je 5-10 minut.
Cena: 120 Kč

Träbertovy proudy
Stejnosměrný proud o velké intenzitě, mají spasmolytický a analgetický účinek. Délka procedury 10min.
Cena: 95 Kč

Magnetoterapie
Účinky magnetického pole je možné shrnout do několika léčebných efektů: Analgetický, uvolňující svalové napětí, zlepšující prokrvení, urychlující látkovou výměnu a odplavování zplodin metabolismu, protizánětlivý, hojivý, regenerační, proti otokový, podporující imunitní systém. Z lékařského hlediska je použití magnetoterapie velmi rozsáhlé v důsledku jejího širokého působení na lidský organismus. Délka procedury je 25-30 minut.
Cena: 180 Kč

Čtyřkomorová galvanická lázeň
Je elektroléčebná metoda spojující účinky galvanického (stejnosměrného) proudu s účinkem teplé vody, hydrostatického tlaku a hydrostatického vztlaku. Elektrický proud vstupuje rovnoměrně celým ponořeným povrchem. Koupel se podává v zařízení, které se sestává ze dvou vaniček na horní a dvou vaniček na dolní končetiny. Podle způsobu zapojení má galvanická koupel účinek uklidňující nebo naopak dráždivý.
Cena: 180 Kč
- - - - - - - - - - - - Speciální terapie - - - - - - - - - - - -


Inhalace aerosolová
Využívá se minerálních vod, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. Doba trvání je individuální, maximálně 10 minut.
Cena: 120 Kč

Laserová záření
Laserová terapie se u nás využívá především pro rychlejší regeneraci ošetřované tkáně a rychlejší hojení ran. Její podstatou je místní prohřátí tkáně a její biostimulace. Buňky rychleji regenerují, proces hojení bývá rychlejší. Délka ošetření je 1-5 minut.
Cena: 35 Kč za minutu

Finská sauna
Sauna je původní finské slovo, označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí dobře na psychiku člověka. Sauna posiluje imunitu, rozšiřuje cévy, zklidňuje činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty, ale také potlačuje nespavost a nervozitu. Ať už je to finská sauna nebo kterákoli jiná, rozhodně přináší klid a uvolnění. V sauně jsou saunová kamna (finsky kiuas), která obvykle vyhřejí místnost na teplotu od 60 do 110˚C. Vlhkost vzduchu v sauně je obvykle relativně malá, několik desítek procent. Doba trvání 120 min.
Cena: 180 Kč

Uhličitá suchá koupel
Podstatou procedury je uzavření těla (mimo hlavy ) do speciálního vaku, pleněného oxidem uhličitým. Podnětem spouštějícím zdravotní účinky je zvýšení obsahu oxidu uhličitého v pokožce těla. Základní fyziologickou reakcí na to je rozšíření cév až po vlásečnice se současným zvýšením transportu kyslíku krví. To má za následek prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů a žláz a mozku dobře okysličenou krví, což vede k posílení organismu, povzbuzení imunitního systému a sebe hojivých schopností těla. Délka procedury min. 40 minut
Cena: 250 Kč

Masáž reflexní
Jedná se o vysoce specializovanou proceduru, která přináší pacientovi okamžíté uvolnění. Terapeut využívá manuálního působení na povrchu těla v místě druhotných změn, reflexně vyvolaných patologickým procesem. Speciální technikou a hmaty stimuluje akupresurní body, které pozitivně ovlivňují funkční, degenerativní a chronická revmatická onemocnění pohybového aparátu, ale má vliv i na funkční a chronické onemocnění vnitřních orgánů. Délka trvání je 15 minut.
Cena: 320 Kč

Fototerapie
Léčba světlem. Užívá se někdy v dětském lékařství k léčbě novorozeneckých žloutenek (určitá složka světla urychluje rozklad žlučového barviva bilirubinu) nebo v kožním lékařství. Zde patří k indikacím zejm. psoriáza, atopický ekzém, lichen ruber planus, parapsoriáza, pityriasis rosea aj. Doba trvání osvitu je dle druhu světla a citlivosti pokožky od 30 sekund do 15 minut.
Cena: od 120 Kč

Individuální fyzioterapie a elektro
Procedura s individuálním přístupem. Procedura je až na místě zvolena fyzioterapeutem s ohledem na váš aktuální zdravotní stav. Fyzioterapeut si Vás vyšetří a zvolí tu nejvhodnější techniku ošetření. Bežně využívá měkké techniky, mobilizaci, ultrazvuk, laser, galvanickou lázeň a spoustu dalších speciálních postupů. Délka trvání je 35 - 40 min
Cena: 480 Kč

Mobilizace periferních kloubů a páteře
Odstranění nežádoucích blokád páteře a periferních kloubů manuálními technikami. Mobilizační techniky se užívají tehdy, pokud jsme při vyšetření zjistili příznaky omezení pohyblivosti. Vhodné pro bolestivé stavy pohybového aparátu způsobené blokádou ať již kloubu, žebra nebo pohybového segmentu páteře. Mobilizace normalizuje funkci, obnoví pohyblivost a dojde i k reflexní odezvě zejména ve svalstvu, tedy ke snížení svalového napětí.
Cena: 200 Kč

Techniky měkkých tkání nebo páteře
Techniky prováděné fyzioterapeutem na základě předpisu lékařem, cílem je vyvolat posun podkožního vaziva proti svalové fascii + protažení kůže a podkoží. Délka ošetření je 15 minut.
Cena: 200 Kč

Tělocvik léčebný individuální
Při proceduře v trvání 15ti minut se pod vedením kvalifikované fyzioterapeutky postupně naučíte cviky zaměřené na postiženou oblast. Intenzita cvičení a jeho skladba je individuálně korigována a upravována. Opakované procvičování jednotlivých cviků povede k jejich zapamatování a při následném domácím cvičení k prodloužení trvání příznivých účinků lázeňského pobytu.
Cena: 180 Kč

Baňkování
Při baňkování se z těla začnou odplavovat potními žlázami a lymfatickým systémem všechny nečistoty. Tkáň se prokrví, dochází k pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Při baňkové masáži dochází k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolesti. Délka procedury 30 min
Cena: 330 Kč

Baňková masáž
Tato masáž patří již mnoho staletí do tradiční čínské medicíny. Baňkami se léčí nejen bolestivá onemocnění, ale také nemoci vnitřního původu přikládáním na postižené meridiány. Teplem nahřáté skleněné baňky se vlivem vakua přisají na pokožku. Podtlak vytvořený uvnitř "nasává" do baňky společně s kůží také přilehlé podkoží a vytahuje - relaxuje také hlouběji uloženou svalovou tkáň. Dochází k postupnému uvolňování stažených a bolestivých svalů. Délka procedury 50 min
Cena: 700 Kč
- - - - - - - - - Balíčky procedur jednodenní - - - - - - - - -


Odpočinek u moře
Díky tomuto balíčku máte jedinečnou možnost ponořit se do náruče Mrtvého moře a nechat na sebe působit jeho přírodní bohatství, které působí zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo – tiší svalovou únavu, čistí a revitalizují pokožku.
Balíček zahrnuje:
* 1 x koupel se solí z Mrtvého moře
* 1 x zábal s bahnem z Mrtvého moře
* celodenní vstup do areálu hotelového koupaliště nebo vstup do hotelové sauny
* oběd
* Cena balíčku je 800 Kč

Den jen pro sebe
Tento balíček je určen všem bez rozdílu věku, kteří si chtějí odpočinout a udělat si trochu času sami na sebe. Procedury jsou voleny tak, aby jste si odpočinuli nejen fyzicky, ale i psychicky.
Balíček zahrnuje:
* 1 x perličková koupel
* 1 x ruční masáž
* 1 x lymfatická masáž obličeje
* oběd
* Cena balíčku je 900 Kč

S vůní skořice
Skořicová silice prohřívá a podporuje látkovou výměnu v podkoží. Při procedurách v tomto balíčku se nejen prohřejete, ale procedury vám nabídnou i příjenmý aromateraputický zážitek.
Balíček zahrnuje:
* 1 x skořicová minerální koupel
* 1 x skořicová ruční masáž
* 1 x zábal s panenským kokosovým olejem
* oběd
* Cena balíčku je 1050 Kč

Síla léčivého konopí
Konopné procedury mají výborné regenerační a zdravotní účinky. Náš balíček zahrnuje ucelený konopný program, který je komplexním řešením pro citlivou, suchou či ekzematickou pokožku.
Balíček zahrnuje:
* 1 x konopná minerální koupel
* 1 x konopná ruční masáž
* 1 x konopný vyživující zábal
* oběd
* Cena balíčku je 1100 Kč
- - - - - - - - - Balíčky procedur vícedenní - - - - - - - - - -


Pohodová relaxace
Balíček procedur je vhodný k regeneraci unaveného organismu. Kombinace procedur je vhodná pro celkovou relaxaci, uvolnění svalového napětí a hloubkovému prokrvení pokožky. Tento balíček lze zejména doporučit při potížích pohybového aparátu.
Balíček zahrnuje:
* 2 x perličková koupel
* 1 x rašelinový zábal velký
* 1 x parafínový zábal
* 1 x částečná ruční masáž
* 1 x vstup do areálu hotelového koupaliště nebo 1 x vstup do hotelové sauny
* Cena balíčku je 1300 Kč

Kouzlo teplé rašeliny
Kombinace procedur je vhodná pro zlepšení činnosti svalstva, zrychlení látkové výměny a lokálnímu překrvení. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Léčí a preventivně působí zejména při revmatických a gynekologických potížích.
Balíček zahrnuje:
* 2 x rašelinový zábal
* 1 x přísadová koupel s rašelinovým extraktem
* 1 x částečná ruční masáž
* 1 x inhalační aerosolová léčba
* 1 x vstup do areálu hotelového koupaliště nebo 1 x vstup do hotelové sauny
* Cena balíčku je 1250 Kč

Pro krásnou pleť
Kombinace procedur je jako ušitá pro hýčkání Vaší pokožky. Aktivace lymfatického systému způsobí detoxikaci a prokrvení. Pleť se stane hebkou, pružnou a bude působit svěže. Navodí pocit vitality a aktivuje obranyschopnost organismu.
Balíček zahrnuje:
* 2 x lymfatická obličejová ruční masáž
* 3 x suchá uhličitá koupel
* 1 x zábal s bahnem z Mrtvého moře
* 1 x vstup do areálu hotelového koupaliště nebo 1 x vstup do hotelové sauny
* Cena balíčku je 1600 Kč

Aby klouby nebolely
Procedury jsou zvoleny s ohledem na maximální účinek na pohybový aparát. Rašelina má nezastupitelné místo v léčbě a prevenci chronických onemocnění kloubů a CO2 urychluje látkovou výměnu. Perličková koupel zároveň uvolňuje svalové napětí a mikromasáží kůže dochází k lepšímu prokrvení pokožky.
Balíček zahrnuje:
* 2 x rašelinový tepelný zábal velký
* 2 x suchá uhličitá koupel
* 1 x přísadová koupel s rašelinovým extraktem
* 1 x perličková koupel
* 1 x vstup do areálu hotelového koupaliště nebo 1 x vstup do hotelové sauny
* Cena balíčku je 1600 Kč

Speciál pro Vaši pokožku
Procedury v tomto balíčku jsou speciálně zvolené, abyste mohli hýčkat svou pokožku. Díky blahodárným účinkům suché uhličité koupele, bude Vaše pokožka jemnější a vláčnější. Minerály obsažené v bahně z Mrtvého moře obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky.
Balíček zahrnuje:
* 2 x suchá uhličitá koupel
* 1 x sirná koupel
* 1 x částečná aromatická masáž
* 1 x zábal z bahna z Mrtvého moře
* 1 x vstup do hotelové sauny
* Cena balíčku je 1500 Kč

Seniorský balíček
Procedury jsou zvoleny tak, aby organismus příliš nezatěžovaly a přitom byly maximálně účinné zejména na pohybový aparát. Léčebné a zároveň preventivní účinky zábalů z třeboňské rašeliny, prokrvení pokožky a zrychlená látková výměna pomocí suchých uhličitých jsou pro pohybový aparát přímo ideální.
Balíček zahrnuje:
* 2 x rašelinový tepelný zábal velký
* 2 x suchá uhličitá koupel
* 2 x perličková koupel
* 2 x parafínový zábal
* 1 x částečná ruční masáž
* 1 x vstup do areálu hotelového koupaliště nebo 1 x vstup do hotelové sauny
* Cena balíčku je 2250 Kč

Zdraví z přírody
Naše matka Země nám dává mnoho ze svého bohatsví k tomu, abychom mohli lépe žít, lépe pracovat a také kvalitně odpočívat. Dary přírody nám mohou pomoci také se zdravotními nesnázemi. Vyzkoušejte tento pestrý koktejl, namíchaný z darů Země.
Balíček zahrnuje:
* 1 x Kneippova minerální koupel arnika
* 1 x syrovátková minerální koupel
* 1 x koupel se solí Mrtvého moře
* 1 x hydromasážní koupel s kosodřevinou
* 2 x částečná ruční masáž
* 2 x zábal s bahnem z Mrtvého moře
* 2 x zábal se směsí ajurvédských bylin
* Cena balíčku je 2720 Kč

Speciál pro seniory
Balíček šitý na míru přímo seniorům. Regenerační program napomáhá harmonicky sladit přetížený pohybový aparát, zlepšit prokrvení organismu a ulevit unavenému tělu. Přinese báječné chvíle plné relaxace.
Balíček zahrnuje:
* 2 x sirná minerální koupel
* 1 x podvodní masáž
* 1 x koupel s rašelinovým extraktem
* 2 x částečná ruční masáž
* 1 x rašelinový zábal
* 2 x parafín na ruce
* Cena balíčku je 2120 Kč

Hřejivé objetí
Lidstvo vždy využívalo teplo k úlevě namoženého těla. Postupným a opakovaným prohříváním postižené oblasti se dostavuje lokální překrvení a tím urychlení látkové výměny.
Balíček zahrnuje:
* 1 x skořicová minerální koupel
* 1 x skořicový detoxikační zábal
* 1 x podvodní masáž
* 1 x koupel s rašelinovým extraktem
* 1 x zábal s paneneským kokosovým olejem
* 1 x ruční skořicová masáž
* 1 x indická masáž hlavy
* 1 x rašelinový zábal
* 1 x parafín na ruce
* Cena balíčku je 2560 Kč

Koupelová variace
Koupel patří k těm nejvyhledávanějším relaxačním procedurám. Každý si v koupeli může svoji relaxaci umocnit vhodnou přísadou a relaxační účinek tak může mít nekonečné množství podob. Koupelová variace nabízí některé oblíbené koupele i vám.
Balíček zahrnuje:
* 1 x ovesné minerální koupel
* 1 x hydromasážní koupel s kosodřevinou
* 1 x Kneippova minerální koupel
* 1 x syrovátková minerální koupel
* 1 x zábal s paneneským kokosovým olejem
* 1 x ruční částečná masáž
* 1 x indická masáž hlavy
* 1 x čokoládový zábal
* Cena balíčku je 2310 Kč

Konopné mámení
Konopné produkty jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny. Pomáhají tlumit záněty a bolest, zvyšují obsah ceramidů v pokožce, a tím zvyšují její přirozenou bariérovou funkci. Konopí se využívá jako účinná pomoc pro ekzematickou pleť, lupénku, svědivou a problematickou pokožku. Využití konopných produktů je velmi vhodné na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu velkoměst.
Balíček zahrnuje:
* 2 x konopná minerální koupel
* 2 x konopná ruční masáž
* 2 x konopný vyživující zábal
* 2 x konopný peeling
* Cena balíčku je 2720 Kč

Originál na míru
Pobyt s individuálním přístupem. Pobyt, který je až na místě sestaven fyzioterapeutem s ohledem na váš aktuální zdravotní stav. Tento pobyt se v pravý čas stane tím nejlepším lékem na vaše bolesti. Měkké techniky, mobilizace, ultrazvuk, laser, galvanická lázeň a spoustu dalších speciálních postupů může obsahovat individuální fyzioterapie.
Balíček zahrnuje:
* 2 x sirná minerální koupel
* 3 x individuální fyzioterapie (30 min)
* 3 x elektroléčba
* 1 x zábal s bahnem Mrtvého moře
* Cena balíčku je 1770 Kč

Babiččino tajemství
Už naši předkové pochopili, že tradiční produkty venkova, plné lidského snažení a lásky k přírodě jsou pro lidské zdraví nezbytné. Návrat ke kořenům vám může zprostředkovat naše „Babiččino tajemství“.
Balíček zahrnuje:
* 2 x ovesná minerální koupel
* 1 x syrovátková minerální koupel
* 1 x medová masáž
* 2 x zábal se včelím voskem
* Cena balíčku je 1800 Kč

Detoxikační pobyt
Pobyt je zaměřený na pročištění a nastartování vašeho organismu. Pomocí speciálních procedur, obsahujících přírodní produkty, probudíme vaše tělo a dodáme mu ztracenou energii.
Balíček zahrnuje:
* 2 x medová detoxikační masáž
* 1 x Sirná koupel se solí Mrtvého moře
* 1 x detoxikační zábal s mořskou řasou
* 1 x ruční lymfatická masáž nohou
* 1 x zábal se včelím voskem
* Cena balíčku je 2010 Kč

Zadáno pro ženy
Každá žena občas touží po troše klidu. Po čase, který může věnovat sama sobě, po čase bez každodenních starostí, pracovních povinností a péče o své blízké. Každá žena si zaslouží odpočinek, vyživující koupel, relaxační masáž či voňavý zábal. Každá si zaslouží naši péči.
Balíček zahrnuje:
* 1 x syrovátková minerální koupel
* 1 x lymfatická masáž obličeje
* 1 x ruční skořicová masáž
* 1 x zábal s mořskou řasou
* 1 x zábal s panenským kokosovým olejem
* Cena balíčku je 1610 Kč

Harmonie pro dva
Pobyt určený dvěma. Dvěma blízkým osobám, dvěma přátelům, milencům či manželům. Prostě dvěma lidem, kteří před sebou nemají žádná tajemství. Většinu procedur budete absolvovat společně. Budete si moci společně vychutnávat dokonalou relaxaci, konverzovat spolu a sdělovat si dojmy.
Balíček zahrnuje:
ONA
* 1 x Kneippova minerální koupel Arnika horská
* 1 x hydromasážní koupel s kosodřevinou
* 1 x aromatická ruční masáž
* 1 x čokoládový zábal
* 1 x zábal s panenským kokosovým olejem
* 1 x lymfatická masáž obličeje
* Cena balíčku ONA je 1650 Kč
ON
* 1 x sirná minerální koupel s rašelinovým extraktem
* 1 x konopná hydromasážní minerální koupel
* 1 x ruční částečná masáž
* 1 x konopný vyživující zábal
* 1 x zábal se směsí ajurvédských bylin
* 1 x konopná ruční masáž
* Cena balíčku ON je 1650 Kč


Copyright © 2004 - 2017 Hotel Lázně Kostelec